ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:03:30 8:26

JK reikalauja iš Rusijos saugumo garantijų per Pasaulio futbolo čempionatą

Pexels.com nuotrauka

Tebesitęsiant diplomatiniam kivirčui dėl šnipo apnuodijimo, Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) trečiadienį pareiškė reikalaująs iš Rusijos garantijų, kad anglų sirgaliai per Pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje birželį ir liepą jausis saugūs.

„Aš reikalauju, kad Rusijos pareigūnai parodytų, jog 24 tūkstančiai bilietus į Pasaulio futbolo čempionato rungtynes įsigijusių britų bus sutikti tinkamai ir jausis saugūs“, – sakė jis parlamentarams.

B. Johnsonas pažymėjo, kad jam bloga darosi nuo prezidento Vladimiro Putino „garbinimo“ Rusijoje.

Po buvusio šnipo Sergejaus Skripalio ir jo dukters apnuodijimo Didžioji Britanija pareiškė, kad karališkosios šeimos nariai ir vyriausybės ministrai nevyks į Rusiją stebėti Pasaulio futbolo čempionato, nors Anglijos rinktinė ir žais.

Kalbėdamas parlamento Užsienio reikalų komitete trečiadienį, B. Johnsonas sakė sutinkąs su vienu leiboristų parlamentaru, palyginusiu šį sporto renginį su Adolfo Hitlerio 1936 metų Olimpinėmis žaidynėmis, kurios buvo panaudotos jo režimo propagandai.

„Manau, kad palyginimas su 1936-aisiais yra visiškai teisingas. Manau, kad tiesiog vemti verčia perspektyva, pagalvojus, kaip Putinas bus garbinamas per šį sporto įvykį“, – sakė B. Johnsonas.

Vis dėlto jis pabrėžė, kad britų vyriausybė neagituoja sirgalių vengti šio čempionato, bet jai rūpi jų saugumas.

B.Johnsonas pažymėjo, kad per diplomatinį kivirčą su abipusiu diplomatų išvarymu dėl šnipo apmaudijimo tarp išsiųstųjų iš Maskvos 23 ambasados pareigūnų yra ir vienas atsakingas už sirgalių saugumą.

Pexels.com nuotrauka

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.