ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:07:31 6:31

Namuose sugyvena ir katė, ir žaltys

Susipažinkite su Rumba – žiurkiniu žalčiu, augančiu Rasos Volkovos namuose. Šio roplio gyvenimo trukmė vyrauja nuo 8 iki 12 metų, o spalva nuo beveik juodos iki oranžinės su rudais raštas. Šie gyvūnai žmogui nėra nuodingi, tačiau, vis tiek, reikėtų pasisaugoti įkandimų.

Visą gyvenimą mylėjo roplius

Rasa Volkova pasakoja, kad dėl išskirtinės meilės ropliams, galėjo net rupūžę paimti į rankas. Pasak jos, vieną kartą miške vos nepačiupo angies, manydama, kad ten gluodenas.

„Visą gyvenimą svajojau apie tokį augintinį. Tik žinojau, kad reikalinga išskirtinė priežiūra, o ir kitiems šeimos nariams toks įnamis ne prie širdies buvo. Tačiau dabar, kai dukros didelės, pavyko susitarti, tai ir turime pati mylimiausią namuose”, – žalčio atsiradimo namuose istorija dalijasi moteris.

Volkovos namuose Rumba atsirado vyro dėka. Pasak moters, ji vis kalbėjo apie gyvačių grožį, rodydavo įvairius vaizdo įrašus. Dėl to vyras ir nusprendė įteikti žiurkinį žaltį.

Roplio augintoja priduria, kad namuose dar augina katiną ir tris laboratorines peles, kurias įsigijo veisimui.

„Visi augintiniai saugūs, nes mano gyvačiukas dar paauglys, nėra pilnai užaugęs, todėl be priežiūros laisvai nešliaužioja. O ir katinas protingas, prie Rumbos ateina tik vakarais, atsigula šalia ir žiūri, kaip žaltys šliaužioja“ , – patirtimi dalijasi Rasa Volkova.

Nereikalauja ypatingos priežiūros

Moteris tikina, kad ypatingos priežiūros žaltys nereikalauja, o sunkiausia buvo tinkamai įrengti terariumą.

„Ropliams reikalinga didesnė šiluma ir drėgmė. Visgi tai yra egzotinis gyvūnas. Tačiau panašu, kad jis jaučiasi puikiai, vadinasi, viską įrengiau teisingai“, – sako augintoja.

Rasa Volkova pasakoja, kad žalčio Rumbos gyvenimo įpročiai yra paprasti – valgo du kartus per savaitę, beveik visą laiką šildosi kur nors kamputyje, o išlenda tik vakarais, kadangi yra naktinis gyvūnas.

Tiesa, žalčiams labiausiai tinkantis maistas – gyvos pelės, todėl pati Rasa Volkova susiduria su problemomis.

„Kadangi gyvenu mažame mieste, tai niekur negaliu nusipirkti gyvų peliukų. Todėl važiavau į Kauną, įsigijau laboratorinių pelių ir dabar pati auginu maistelį. Tiesa sakant, vis dar laukiu vados, todėl maitinu šaldytais peliukais, kurių yra gyvūnų prekių parduotuvėse“, – pasakoja ji.

Ji priduria, kad šaldytos pelės nėra geriausias variantas, tačiau, svarbiausia, kad roplys nebadauja, o medžiagų trūkumą kompensuoja įvairiais papildais.

Šiuo metu Rasos Volkovos rūpestis – kaip žaltį pripratinti prie jos rankų.

„Rumba tik mėnuo gyvena mano namuose, todėl kol kas labai sunkiai bandom susidraugauti. Aš artyn – jis atbulas slėptis, vos tik mane pamato. Bijo prisilietimų, vis tik, gyvatė ne kačiukas – nepaglostysi“, – patirtimi dalijasi R. Volkova.

Tiesa, ant rankų žaltį ji stengiasi imti gan dažnai, kad jis greičiau apsiprastų su moters kvapu. Ir nors roplys vis bando ištrūkti, nenusiramina, augintoja tiki, kad tiesiog reikia laiko.

„Kol kas dar nei karto neįkando, o tai, matyt, geras ženklas. Vadinasi, teisingai su juo elgiuosi. Aišku, dažnai pagąsdina, bet yra tik vos burna palietęs ranką, nekando“, – teigia moteris.

Kitiems išimti žalčio moteris taip pat neleidžia – sako, kad leistų tik tada, kai pati išimtų iš terariumo. Tiesa, pasak R. Volkovos, namiškiai didelio noro paimti roplio ant rankų, taip pat nerodo.

„Mažoji dukra, nors ir sako, kad geriau būtų auginti šuniuką, kiekvieną vakarą prigludusi prie terariumo stebi, kaip žaltys šliaužioja“, – sako ji.

Paklausta, ar brangiai kainuoja žiurkinio žalčio priežiūrą, sako, kad daugiausia kainuoja terariumas ir jo įranga.

„Tikrai nėra daug, kadangi su laiku maisto reikia vis mažiau, o užaugęs valgys tik kartą savaitę. Katiną išlaikyti brangiau“, – teigia Rasa Volkova.

Norintiems namuose auginti roplį, moteris primena, kad svarbu labai daug ir rimtai pasidomėti apie šią rūšį ir suprasti, kad tai yra gyvūnas, mėgstantis ramybę – vis dėlto, tai yra laukinis gyvūnas, kurio negali išdresiruoti kaip šuns.

Žurnalistė Izabelė Kačinskaitė, el. paštas: izabele@ltnews.lt