/Lietuvos bankas išdavė dvi elektroninių pinigų įstaigų licencijos

Lietuvos bankas išdavė dvi elektroninių pinigų įstaigų licencijos

Lietuvos banko valdyba išdavė dviem bendrovėms  elektroninių pinigų įstaigos licencijas, suteikiančias teisę leisti elektroninius pinigus ir teikti mokėjimo paslaugas.

Tokią licenciją gavusi UAB Corporate Services ketina sukurtoje platformoje atidaryti elektroninių pinigų sąskaitas, leisti elektroninius pinigus, teikti elektroninės piniginės, mokėjimo operacijų, valiutos keitimo paslaugas, išduoti mokėjimo korteles.

Turėdama elektroninių pinigų įstaigos licencija Wallter, UAB, planuoja teikti elektroninių pinigų išleidimo ir mokėjimo paslaugas mažoms ir vidutinėms įmonėms, ir fiziniams asmenims. Pagrindinės įstaigos paslaugos bus pinigų perlaidos, išankstinio mokėjimo kortelės ir daugiavaliutė elektroninė piniginė.

Palankios reguliacinės ir priežiūrinės aplinkos sudarymas finansinių paslaugų teikimo veiklai, taip pat inovacijų finansų sektoriuje skatinimas yra viena iš strateginių Lietuvos banko 2017–2020 m. veiklos krypčių. Kartu su kitomis šalies institucijomis Lietuvos bankas siekia, kad mūsų šalis taptų finansinių technologijų (angl. FinTech) centru Šiaurės ir Baltijos šalių regione.

 

Šaltinis: www.lb.lt