/Už netinkamą rinkos informavimą – įspėjimas AB „Grigeo“ ir jos vadovui

Už netinkamą rinkos informavimą – įspėjimas AB „Grigeo“ ir jos vadovui

Lietuvos bankas nustatė, kad AB „Grigeo“ ir jos vadovas Gintautas Pangonis pažeidė Piktnaudžiavimo rinka reglamentą bei Vertybinių popierių įstatymą. Už tai Lietuvos banko valdyba ir įmonei, ir vadovui skyrė po įspėjimą.

AB „Grigeo“ vadovas G. Pangonis, 2017 m. rugsėjo 20 dieną komentuodamas numatomus bendrovės pokyčius vienai žiniasklaidos priemonei, atskleidė būsimo įvykio svarbą – kad tai bus didelė naujiena, apie kurią skelbs per biržą ir informuos žiniasklaidą.

Visų pirma, tai paskatino investuotojus kitą dieną pirkti AB „Grigeo“ akcijas. Antra, ne visi investuotojai turėjo galimybę sužinoti šią naujieną, o viešai ji buvo paskelbta tik rugsėjo 21 dienos popietę. Taigi tie investuotojai, kurie turėjo prieigą prie informacijos, įgijo konkurencinį pranašumą prieš tuos, kurie jos neturėjo.

Pagal Piktnaudžiavimo rinka reglamentą, atskleidusi informaciją, AB „Grigeo“ privalėjo iškart viešai informuoti ir visus rinkos dalyvius, tačiau įmonė to nepadarė. Už tai ir jai, ir jos vadovui buvo skirta poveikio priemonė – įspėjimas.

 

Šaltinis: www.ld.lt