/Investuoti į Lietuvą trukdo biurokratija

Investuoti į Lietuvą trukdo biurokratija

Užsienio investuotojams Lietuvoje kiek trukdo biurokratija, tačiau bendros sąlygos jiems – geros, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Reikalingos kortelės, elektroninis parašas, per daug popierių dar reikia nešiotis su savimi, kad įrodytum, kad tu iš tiesų čia investuotojas“, – žurnalistams teigė D. Grybauskaitė, penktadienį Vilniuje susitikusi su šalyje gyvenančiais užsieniečiais.

Šalies vadovė sakė, kad bendras vaizdas Lietuvoje investuojantiems užsieniečiams „yra pozityvus ir geras, kažkokių rimtų pokyčių nereikia, bet biurokratiniai suvaržymai yra“.

„Bet tai yra smulkmenos – bendras vaizdas yra pozityvus, reikia mažiau dejuoti ir daugiau dirbti Lietuvoje ir vertinti Lietuvą“, – pridūrė ji.

Pasak prezidentės, išspręsti biurokratines problemas investuotojams įmanoma vien vykdomosios valdžios pastangomis ir valstybės tarnautojų gera valia, o įstatymų pakeitimų tam nereikia.

„Nereikia galvoti, kad tik įstatymo bizūnas kažką išspręs“, – kalbėjo šalies vadovė.

Susitikimas su Lietuvoje gyvenančiais užsieniečiais vyko Lietuvos nuolat gyvenančio olando Richardo Schrijerio (Richardo Schrejerio) įsteigtoje „Slidinėjimo akademijoje“.

 

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.