/Jaunasis kūrėjas: „Mada – dėvimo meno sritis“

Jaunasis kūrėjas: „Mada – dėvimo meno sritis“

Justo Vonžodo durys į mados pasaulį atsivėrė anksti. Vaikinas sako jį atradęs dailės mokykloje, kurioje tapė, piešė, lipdė – ten jis suprato, kad kurdamas drabužį gali panaudoti visas šias technika. Dabar jaunasis kūrėjas studijuoja Londono mados koledže, kur gilina žinias dizaino ir technologijų srityje.

 

Naujas požiūris į vyrų madą

Vaikinas pirmą kartą savo kolekciją ant podiumo pristatė prieš metus – „Mados injekcijoje“. Justas Vonžodas teigia, kad dabar, pažvelgęs atgal, pats galvoja, kaip viskas pavyko. Tuo pačiu metu jam teko dirbti tiek prie kolekcijos, tiek prie universiteto ir asmeninių projektų, kurie taip pat reikalavo laiko bei pastangų.

„Džiaugiuosi, kad po pusės metų grįžęs į Lietuvą, pirmiausia galėjau pirmą kartą ant podiumo pristatyti savo kolekciją. Ji buvo mano antroji iš asmeninių darbų sąrašo“, – pasakoja jaunasis kūrėjas.

Justas Vonžodas pasakoja, kad mintis, sukurti šią kolekciją, kilo sėdint viename mados šou. Ten jis išgirdo, kad ribos tarp moterų ir vyrų nyksta žaibo greičiu.

„Šiandien, žvelgiant į praėjusias mados savaites, nesunku pastebėti, jog šios ribos jau yra galutinai išnykusios – savotišką trintuko funkciją atliko androgeniški modeliai ir universalioji „unisex“ (liet. tinkantis abiems lytims) mada. Bėgant laikui, keičiantis gyvenimo būdui ir nykstant stereotipams, moterys tampa vis stipresnės, užima aukštas pozicijas, jų balsas tampa svarbesnis. Tuo tarpu vis daugiau vyrų nebesijaučia suvaržyti, išdrįsta apsiauti aukštakulnius, į savo spintą įsileisti nemažai moteriškų detalių bei spalvinti ne tik kasdienybę, bet ir savo veidą“, – apie savo kolekciją pasakoja dizaineris.

Jis priduria, kad kolekcija vadinasi „Modernus Dendis“. Pasak J. Vonžodo, jos kūriniai pristato ne tik jo individualų požiūri į vyrų madą, bet ir kviečia žiūrovą komunikuoti, vystytis kartu su ja ir užduoti klausimus. Autorius pats sufleruoja klausimą – kaip atrodytų šiuolaikinis dendis (aut. past. Puošnus vyras, dabita), paveiktas tendencijų, tačiau išlaikęs savo vyrišką subtilumą?

Mada – prekė, kuri teikia laimę

Pasak Justo Vonžodo, jam mada yra dėvimo meno sritis, nors ir daug kas su šia nuomone nesutiktų.

„Mada transformavosi į verslo pasaulį, kuriame verda didžiuliai konfliktai tarp skirtingų požiūrių. Vienas iš jų – greita mada, dėl kurios net nesusimąstome, kaip mada veikia mūsų kasdienybę. Mada – viena iš prekių, kurias įsigyja jaučiamės laimingi. Ir tai ne vien drabužiai. Mada mus supa nuolatos: madingi restoranai, dietos, žurnalai, hobiai. Tačiau man tai išlieka vienu iš kūrybos šaltiniu“, – pasakoja jaunasis dizaineris.

Vaikinas priduria, kad įkvėpimo savo kūrybai randa naktiniame gyvenime, kitokiose asmenybėse, gyvenimo pokyčiuose.

Paklaustas, kuo išsiskiria iš kitų dizainerių, J. Vonžodas atsako, kad bruožų paieškos vis dar vyksta.

„Vis dėlto pora detalių jau atradau – galiu valandų valandas siuvinėti audinius ir taip atrasti naujas formas“, – sako kūrėjas.