ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2022:10:03 8:55

Šiandien bus įteikiamos Vyriausybės kultūros ir meno premijos

Pexels.com nuotrauka

Pirmadienį bus įteikiamos Vyriausybės kultūros ir meno premijos. Už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus Vyriausybės kultūros ir meno premijos bus įteiktos muzikantų duetui „Armonas-Uss Duo“ – Irenai Uss – Armonienei ir Rimantui Armonui, architektui Gintarui Balčyčiui, grafikei Sigutei Chlebinskaitei, teatrologei Audronei Girdzijauskaitei, tekstilininkei Linai Jonikei, kino kritikei Izoldai Keidošiūtei.

Premijomis taip pat bus apdovanoti dailėtyrininkė ir poetė Laimutė Kreivytė, poetė Violeta Palčinskaitė, kompozitorė, kultūros veikėja Snieguolė Pranulienė, tapytoja Eglė Ridikaitė, aktorius Arūnas Sakalauskas ir šiuolaikinio šokio atlikėjas Mantas Stabačinskas.

Ši premija skiriama Lietuvos, taip pat pasaulio lietuvių kultūros ir meno kūrėjams ir veikėjams už svarų indėlį į kultūrą ir meną bei ypatingus šios srities nuopelnus.

Vyriausybės kultūros ir meno premijos skiriamos nuo 1997 metų.

Kasmet skiriama ne daugiau kaip 12 premijų.

 

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros informacija.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo yra draudžiama.