ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 1:06

Pastaraisiais metais Telšių rajonas pasikeitė neatpažįstamai, rekonstruojama buvusio karinio miestelio teritorija

Telšių rajono savivaldybės nuotrauka

Strategiškai palankioje vietoje esanti buvusio karinio miestelio teritorija užima bemaž 16 ha. Be garažų, sandėliavimo ir kitos paskirties objektų sklype yra administracinės paskirties pastatas – jame įsikūręs Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariatas. Jį juosiančios tvoros nugriovimas – tik vienas iš daugelio darbų, kurie atlikti rekonstruojant buvusį karinį miestelį.

Telšių rajono savivaldybės nuotrauka

Parengtu detaliuoju planu buvusio karinio miestelio teritorijoje suformuota 13 naujų sklypų. Teritorijoje rekonstruota ir įrengta apie 589 m gatvių bei įrengta apie 508 m pagrindų gatvėms. Įrengti nauji pėsčiųjų bei dviračių takai, takai su nuolydžiu lengvam ir patogiam judėjimui, pritaikyti žmonių su negalia poreikiams. Paklota apie1 500 m lietaus nuotekų tinklų,  1 600 m gatvių apšvietimo tinklų, nugriauti 8 pastatai ir kt., – supažindina Saulius Urbonas.

Įrengtos dvi transporto priemonių stovėjimo aikštelės: 79 ir 67 vietų.

Rekonstruotoje teritorijoje planuojama steigti pramonės parką, o suformuotus sklypus nuomoti verslininkams. „Ši pramonės ir verslo plėtra neginčytinai turėtų teigiamų pokyčių ekonomikos atžvilgiu: Telšių pramonės parkas į regioną padėtų pritraukti aukštesnės pridėtinės vertės Lietuvos bei užsienio įmones ir suteiktų palankesnes sąlygas vietos žmonėms vystyti verslą.

Projekto vertė – 1.362.800,00 Eur (1.260.590,00 Eur Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšos ir 102.210,00 Eur Savivaldybės biudžeto lėšos). Rekonstrukcijos darbai jau baigti.

Telšių rajono savivaldybės nuotrauka

Telšių rajono savivaldybės administracija siekia sudaryti kuo palankesnes sąlygas pramonės ir verslo aplinkos plėtrai ir kūrimui. Siekiame, kad tiek verslininkams, tiek darbuotojams Telšių rajone būtų gera gyventi ir dirbti.