ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 12:52

„Litgrid“ akcininkai pritarė 29 milijonų eurų sutarčiai dėl elektros tinklų sinchronizavimo

Elektros perdavimo bendrovės „Litgrid“ akcininkai pirmadienį pritarė 28,943 milijonų eurų vertės sutarčiai su kelių ir tiltų statybos bendrove „Kauno tiltai“ bei Švedijos energetikos ir automatikos technologijų koncernu ABB.

Bendrovės rekonstruos elektros tinklų sinchronizavimui su kontinentine Europa svarbias Ignalinos atominės elektrinės (AE) ir Utenos transformatorių pastotes. Dar 2017 metų gegužę Vyriausybė projektą pripažino svarbiu ekonominiu projektu.

„Litgrid“ akcininkų sprendimas įsigalios, jeigu sandoriui nacionalinio saugumo požiūriu pritars Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisija bei Vyriausybė.

Iki 2021 metų planuojama pergabenti vieną iš didžiųjų Ignalinos AE pastotės transformatorių į 330 kV Utenos pastotę, taip padidinant elektros perdavimo patikimumą visame regione. Be to, bus atskirtos trys integruotos linijos, iš kurių dvi jungiasi su Latvija ir Baltarusija, kiekvieną jungtį bus galima valdyti atskirai. Viena iš penkių linijų su Baltarusija bus išardyta.

Šalia Latvijos ir Baltarusijos sienų esanti 330 kV Ignalinos AE pastotė, dirbant atominei jėgainei, buvo svarbiausias elektros perdavimo mazgas šalyje. Per jį srautai keliaudavo iš Latvijos, Baltarusijos, Kruonio hidroakumuliacinės ir Ignalinos AE.

Europos Komisijos (EK) ir keturių šalių – Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos ministrai 2017 metų gruodį sutarė, kad galutinis politinis sutarimas dėl sinchronizavimo su Europa, dalyvaujant ES vadovams, turėtų būti pasirašytas šių metų birželį.

Pexels.com nuotrauka

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros spaudos pranešimu. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.