ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2021:04:12 4:27

Prasideda elektroninė registracija į Vilniaus mokyklas

Pexels.com nuotrauka

Vilniuje ketvirtadienį prasideda elektroninė registracija į mokyklas.Sostinės savivaldybė informavo, kad šiemet prašymuose bus galima nurodyti tris pageidaujamas mokyklas, vieną jų būtina pasirinkti pagal gyvenamąją teritoriją.

Už švietimą atsakinga vicemerė Edita Tamošiūnaitė informuoja, kad savivaldybė atnaujino prioritetus, kai į mokyklą pretenduoja daugiau vaikų, nei yra vietų.

Pirmumą eilėje įgys vaikai iš daugiavaikių šeimų, dvynukai ar trynukai, norintys eiti į tą pačią klasę, turintys mokykloje besimokančių brolių ar seserų, augantys su vienu tėvu ar globėju, turintys teisę į specialią pagalba.

„Pirmumo taškai bus skiriami tiems moksleiviams, kurie jau daugiau nei porą metų yra deklaravę savo gyvenamąją vietą mokyklai priskirtoje teritorijoje“, – sako E. Tamošiūnaitė.

Šiemet taip pat išskirtos mokyklos, kurios priima moksleivius iš viso Vilniaus, ne tik gyvenančius mokyklai priskirtoje teritorijoje. Tokios yra Vilniaus Žirmūnų gimnazija, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija, Vilniaus licėjus, jos vykdo moksleivių atranką, taip pat ilgosios gimnazijos su inžinerine pakraipa ar su savitos pedagoginės sistemos  elementais: Vilniaus Tuskulėnų gimnazija, Vilniaus Abraomo Kulviečio klasikinė gimnazija, Vilniaus Adomo Mickevičiaus gimnazija.

Į šias mokyklas prašymai turi būti pateikti iki kovo pabaigos, į visas kitas – iki gegužės pabaigos.

Nuo ketvirtadienio taip pat pradėjo veikti interaktyvus mokyklų žemėlapis. Jame įvedus namų adresą, pasirinkus mokomąją kalbą ir klasę, bus parodyta pagal deklaruotą gyvenamąją vietą vaikui priklausanti mokykla.

Į savivaldybei nepavaldžias mokyklas tėvai prašymus turi teikti pagal pačių įstaigų patvirtintą tvarką.

Prašymus galima užpildydi adresu svietimas.vilnius.lt. Tėvai, tai jau atlikę iki kovo 1-osios, prašymus turės koreguoti atsižvelgiant į priėmimo tvarkos pakeitimus.

Apie priėmimą tėvai bus informuoti elektroniniu būdu, sutartį su mokykla reikės pasirašyti iki rugpjūčio 31 dienos.

Straipsnis parengtas remiantis BNS naujienų agentūros spaudos pranešimu. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.