ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:04:10 12:20

Ana Procenko: stilinga, žavi ir įsimylėjusi

Iš asmeninio archyvo

Veikli, kūrybinga moteris, mylinti savo darbą ir besimėgaujanti tuo, ką daro. Ana Procenko visuomenėje žinoma, kaip vizažistė, modelis ir „Elvyra Desing“ papuošalų veidas. Šiandien LTnews.lt 32 metų pašnekovė kalbės apie darbą, naujus atradimus ir žinoma – meilę.

Brice Barret nuotrauka

Nėra paslaptis, kad vasaros sezono metu pašnekovės „nepagausi“. Ji būna įsisukusi į darbų sūkurį. Šis metų laikas šios profesijos specialistams yra pats darbymetis. Nuotakos Anai yra „šventas reikalas“, todėl ji negali sau leisti savaitgaliais išvykti į festivalį ar gamtą, linksmybes tenka tiesiog pamiršti.

Ana Procenko vizažo srityje dirba jau daugiau nei 8 metus. Nuolatos sulaukia klausimų – kaip tapti vizažiste. Ši profesija iš tiesų populiari, tačiau iš visų norinčių tik vienetai gali tapti profesionalėm.

„Stengiuosi parodyti abi šios profesijos medalio puses. Iš visų norinčių tik vienetai gali „užaugti“. Darbas gražus ir įdomus, bet niekas nekalba apie kitą medalio pusę. Tam, kad pasiekti tiek, kiek aš šiai dienai turiu – 8 metai. Kiek dirbau dienomis ir naktimis, kiek teko dirbti nemokamai. Jau net nekalbu apie investicijas į mokymus ir kosmetiką“, – patirtimi dalinasi Ana Procenko.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Moteris džiaugiasi, kad jos darbas neapsiriboja vien grimu Lietuvoje. Vizažistė bendradarbiauja su vestuvių planuotoja Olga Raškauskiene, kuri specializuojasi vestuvių planavimu užsienyje.  Praeitą sezoną kelis kartus teko skristi į Veneciją. Dažniausiai užsienyje organizuojamose vestuvėse dalyvauja apie 20-30 žmonių. Pasak pašnekovės, Italijoje rengiamos lietuvaičių vestuvės būna be galo nuoširdžios, jautrios, artimiausių žmonių apsuptyje. Gegužės mėnesį jau numatytas užsakomasis skrydis. Ana Italijoje praleis maždaug savaitę. Darbą pavyksta suderinti su malonumais.

Žiemos sezono metu darbų apmažėja. Pašnekovė negali pasakyti, kad jų visiškai nėra, tačiau nepersistengia. Ana pripažįsta, kad pati nėra stipri marketingo, reklamos srityse, savęs niekur nereklamuoja, o klientai pas šią specialistę ateina per rekomendacijas, kurias moteris užsitarnavo per 8 savo darbo metus vizažo srityje.

„Žiema tai tas laikas, kai nereikia bėgti, skubėti, laikas, kai gali skirti dėmesio sau, savo artimiems žmonėms“, – šypsodamasi pasakoja Ana Procenko.

Nėra paslaptis, kad Ana šiuo metu ieško vadybininkės. Žmogaus, kuris užsiimtų vadybos, reklamos ir marketingo klausimais. Pasak Anos, jau turi dvi kandidates, liko tik apsispręsti ir išsirinkti. Moteris nenori savęs eikvoti darbams, kurie, pasak jos, nėra mėgstami ir nesuteikia džiaugsmo.

Brice Barret nuotrauka

Asmeninėje Instagramo paskyroje (@anaprocenko) Ana Procenko rašo įvairiausius straipsnius – apie vizažą, sportą, sveiką mitybą, modeliavimą, savęs suvokimą, moteriškumą, madą ir kita. Gavusi įvairiausius kosmetikos mėginius, šiuos testuoja ant savęs, vertina, rašo kodėl kosmetika patiko arba nepatiko. Ji nebijo pasakyti savo nuomonės ir vertinimo. Būtent dėl šios priežasties gerbėjai ją vertina ir myli. Jos skaitytojų auditorija yra jaunos, veiklios moterys, ieškančios savęs, siekiančios atrasti vidinį grožį.

Dirbant su vestuvių planuotoja Inga Klimiene, Ana Procenko gavo išskirtinį pasiūlymą – sukurti vestuvinės suknelės eskizą. Praeitais metais buvo sukurta pirmoji Anos vestuvinė suknelė. Moteris patyrė labai stiprias emocijas, kadangi nuotakai įvaizdį sukūrė nuo a iki z: suknelę, makiažą ir šukuoseną.

„Pirmiausia būsimą nuotaką pasikviečiu kavos, diskutuojame kas gražu, patinka ar nepatinka. Stengiuosi perprasti moterį ir įvertinti kas šiai labiausiai tiktų. Parengiami du arba trys eskizai, iš kurių nuotaka išsirenka sau labiausiai patinkantį variantą“, – pasakoja Ana Procenko.

Kristinos Sabaliauskaitės nuotrauka

Kartu su nuotaka renka medžiagas, kartu keliauja pas siuvėją. Kadangi Anos kūryba buvo įvertinta vien tik teigiamai, šiais metais jau nusimato šeši suknelių užsakymai.

Kristinos Sabaliauskaitės nuotrauka

„Vestuvės moteriai viena svarbiausių dienų gyvenime, žinoma, apart vaiko gimimo. Tai turi būti jautru, nuoširdu, moteriška ir įspūdinga. Savo darbu atsiduodu savo klientėms ir už tai sulaukia įvertinimo“, – sako Ana Procenko.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Kas manęs nepažįsta, galvoja, kad esu pasipūtusi, ledinė ledi. Kai su manimi susipažįsta, sako, kad mane galima dėti prie žaizdos“, – besišypsodama pasakoja pašnekovė.

Vis dėlto su metais keičiasi požiūris. Buvo laikas, kai Ana galvodavo – ką padarė, ko pasiekė, vertino save, dėjo pliusus ir minusus. Atrodydavo jog nepakankamai stengiasi, galėjo padaryti daugiau nei padaryta. Buvo laikas, kai moteris savyje matydavo daugiau minusų, nei pliusų, vertindavo save iš blogosios pusės. Šiai dienai supranta, kad vis dėlto yra nemažai pasiekusi, turinti savo vardą, stilių, kuris yra išgrynintas, įvertintas ir geidžiamas.

„Pirmiausia sau reikėjo pasakyti – vertink save. Atsirinkti žmones, kurie mane supa. Dažniausiai jie atsiranda tada, kai tavęs reikia, tačiau ne tada, kai reikia tau“, – skaudžia patirtimi dalinasi Ana Procenko.

Vis dėlto šiai dienai pašnekovės akys švyti, ji yra laiminga ir vėl įsimylėjusi. Savo jausmus ir širdies draugą saugo nuo viešumos, nes mano, kad asmeninis gyvenimas turi būti tarp dviejų žmonių. Tačiau pora jau spėjo drauge pasirodyti ant M.A.M.A. muzikinių apdovanojimo raudonojo kilimo.

Nuotrauka iš asmeninio archyvo

„Visi mums sako, kad labai tinkame vienas kitam“, – laime džiaugiasi Ana Procenko.