ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2023:11:30 1:55

Norintiems kokybiškų vestuvių, teks susimokėti kaip už apynaujį automobilį

Vestuvės – viena svarbiausių ir gražiausių gyvenimo švenčių. Ta diena, kai tikimąsi sukurti įsimintiną šventę tiek sau, tiek savo svečiams. Svajoti galime daug, tačiau viskas susideda į turimą biudžetą. Tad, kiek šiai dienai kainuos surengti vestuves?

Pasak „KM Vestuvės“ vestuvių planuotojos Karolinos Meginytės, viena svarbiausių užduočių – įvertinti jaunųjų lūkesčius ir turimą biudžetą. Šiuolaikiškos ir kokybiškos vestuvės kainuoja nuo 14 000,00 iki 18 000,00 eurų. Ši suma apskaičiuota vidutinio dydžio vestuvėms bei vertinant rinkos kainas, kuriose dalyvauja 40-60 svečių. Kaina, kaip vienos ar dviejų dienų šventei atrodo iš tiesų didelė, tačiau jeigu norite kokybiškų vestuvių, gražios šventės ir skanaus maisto, teks atitinkamai ir išleisti. Žinoma, nepamirškime ir to, kad vestuvių biudžeto dydžiui yra svarbu metų laikas, savaitės diena ir žinoma – svečių skaičius. Pasak vestuvių planuotojos, be 10 000,00 eurų biudžeto apie vestuves neverta net galvoti. Žinoma, neturime omenyje tokių vestuvių, kai surengiama vakarienė artimiausių žmonių rate, be renginėjo vedėjo, šventės vietos papuošimų ir kitų detalių.

„Mano jaunieji neleis sumeluoti, biudžetas kyla ne dėl vestuvių planuotojos, bet dėl jaunųjų norų, poreikių, kurie atsiranda eigoje, jau planuojant vestuves. Per 13 „KM Vestuvės“ gyvavimo metų sutuokėme daugiau nei 300 porų“, – pasakoja Karolina Meginytė.

Jeigu jaunieji yra lankstūs, jiems nėra svarbus metų laikas, vestuvių planavimui pakanka skirti 6-8 mėnesius. Norint konkrečios vestuvių vietos, tam tikrų vedėjų, maisto tiekėjų, vestuves patariama pradėti organizuoti prieš 10-12 mėnesių.

Tikėdamiesi sutaupyti, dažna jaunųjų pora galvoja, kad vestuvių planuotojos paslaugos nėra reikalinga, kadangi tai tik papildomos išlaidos. Atvirkščiai. Vestuvių planuotoja taupo jaunųjų brangų laiką ir pinigus. Lietuvoje vestuvių planuotojų kainos svyruoja nuo 1000,00 iki 3 000,00 eurų.

„Per 13 darbo metų klausimas, ko nesu dariusi. Šiame darbe nėra konkretaus apibrėžimo. Darai viską, ką reikia daryti. Esi dešinioji jaunųjų ranka, patarėja, klausytoja“, – patirtimi dalijasi „KM Vestuvės“ vestuvių planuotoja Karolina Meginytė

Pabandykime paskaičiuoti. Jaunųjų vestuvinė apranga, pasirengimas šventei, žiedai, vidutiniškai kainuoja apie 3500,00 eurų. Šventės vieta, papuošimai, kas suteikia jaukumo ir savitumo, kainuoja nuo 500,00 iki 3000,00 eurų, priklausomai nuo sezoniškumo, svečių skaičiaus, su nakvyne ar be. Maistui ir gėrimams išleidžiama nuo 4000,00 iki 6000,00 eurų. Vakaro vedėjui, kuris yra neatsiejama šventės dalis, nesvarbu ar kalba eina apie 30 ar 100 svečių, teks išleisti nuo 600,00 iki 1200,00 eurų. Jeigu nuspręsite jog šventėje pageidaujate gyvos muzikos, už 1,5 valandos programą sumokėsite nuo 1200,00 iki 1500,00 eurų. Nepamirškime vakaro kulminacijos – šou, kalbame apie fejerverkus, ugnies šou ir kita, ši paslauga kainuos nuo 500,00 eurų. Vos nepamiršome fotografo bei filmuotojo paslaugų. Ceremonijos fotografavimas bei filmavimas, šventės akimirkų įamžinimas vidutiniškai kainuoja 1500,00 eurų.

Taigi, kaip matote, matematika iš tiesų paprasta. Jeigu turite asmeninės patirties ar patarimų, kaip galima sutaupyti ir iškelti įsimintiną šventę, rašykite mums: redakcija@ltnews.lt