ltnews.lt

Lietuvos naujienos iš pirmų lūpų

2020:11:26 8:40

Mano augintinis – Kaukolėtieji gigantiškieji tarakonai

Tikriausiai daugeliui šie nedideli padarėliai atrodo nemalonūs ar net bjaurūs, o kažkam mielas augintinis namuose. Tarakonai, pasirodo, yra vieni seniausiai planetoje egzistuojančių gyvių, atsiradusių prieš 300 mln. metų. Visame pasaulyje yra žinoma apie penki tūkstančiai tarakonų rūšių. Tai naktiniai gyvūnai, labiau išplitę šilto klimato zonos šalyse.

Kaukolėtieji gigantiškieji tarakonai kilę iš Centrinės ir Pietų Amerikos atogrąžų miškų. Gyvena kur daug drėgmės ir mažai šviesos – urvuose, medžių įtrūkimuose. Suaugę tarakonai turi dvi poras sparnų, paprastai sparnų ilgis yra nuo 12,7 iki 15,24 centimetrų. Patelės dėl per didelio savo svorio neskraido. Patinai užauga iki 7,5 centimetrų, o tame tarpe patelės iki 10 centimetrų. Šios rūšies tarakonų kūnas lengvas ir suplotas, todėl jiems nesunku pasislėpti net ir mažiausioje ertmėje. Tarakonai rudos spalvos su juodais ženklais.

Šie tarakonai nėra išrankūs, ėda tai, kas jiems paduodama. Natūraliai gamtoje minta vaisiais, įvairiomis sėklomis, jaunų augalų lapais, grybais ir kita. Laikant šiuos tarakonus namuose, laikymo sąlygos yra gan paprastos. Svarbiau, kad būtų 19-25 laipsniai šilumos. Rekomenduojama tarakonus laikyti terariume arba plastmasiniuose konteineriuose ant kokoso durpių.

„Gal nuskambės keistai, tačiau šie tarakonai man yra nuostabaus grožio gyvūnai. Kai tik juos parsivežiau namo, pirmosiomis naktimis buvo nejauku, girdėjosi krebždesys. Vėliau prie to tiesiog pripratau“, – įspūdžiais dalijasi tarakonų augintoja Meda.

Paprastai šios tarakonų rūšies vada būna 20-30 kiaušinių, kurie nešiojami kietose kapsulėse. Tarakonų gyvenimo trukmė iki 21 mėnesio.

Jeigu jūsų namuose auga neįprastas augintinis, susisiekite su mumis, būtinai papasakosime jūsų istoriją LTnews.lt skaitytojams.